BBSK

     

Hide Main content block

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından davranışlarıyla ...

Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Türkiye Şampiyonası 17-20 ...

Karate 34 Süper Lig 4.Etap müsabakaları 19-20 Mayıs 2018 tarihlerinde ...

Basketbol takımımız Erkekler Bölgesel Basketbol Liginde İzmir Bossan ...

Taekwondo Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer alan Gençler ve ...

Yıldızlar Halter Şampiyonsı 3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Düzce'de ...

Erkekler Bölgesel Basketbol ligi beşinci maçında Hacettepe Spor ile ...

23-24 Aralık 2017 tarihlerinde kulübümüzün ev sahipliğinde ...

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi dördüncü ...

Hentbol Takımımız Hentbol Erkekler 2. Lig play-off final maçları sonunda ...

Hentbol takımımız Erkekler Final Grubu (Play Off) 2.lig ...

  • Fair Play ödülleri sahiplerini buldu
    Fair Play ...

    Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından davranışlarıyla iyi örnek sergileyen sporculara verilen 2017 Türkiye Fair Play Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi.

    Olimpiyatevi'nde düzenlenen törene TMOK Başkanı Uğur Erdener, TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, Yunanistan Olimpiyat Komitesi Başkanı Spyros Capralos, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, TMOK yönetim kurulu üyeleri, Satranç İstanbul İl Temsilcisi Eyüp Araz, Başkanımız Yusuf Yıldırım ve İcra Kurulu Üyemiz Hakan Bayram katıldı.

    Kulübümüzün ev sahipliğinde yapılan Satranç İl Birinciliği müsabakalarında hakemin görmediği kural dışı hamlesini hakeme bildirerek maçı kaybeden Nil Çokgezen bu örnek davranışı ile kutlama mektubu ödülüne lâyık görülmüştü. Sekiz yaşındaki Nil'in ödülünü alırken oldukça heyecanlı olduğu gözlendi.

  • Yüzmede Türkiye rekoru
    Yüzmede ...

    Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Türkiye Şampiyonası 17-20 Mayıs 2018 tarihler arasında Beylikdüzü Yüzme Havuzunda yapıldı.

    Mustafa Arda Dağdeviren 100m çift palet kategorisinde M. Arda DAĞDEVİREN 46.94 ile ikinci,  200m çift palet kategorisinde 3:46.13 ile ikinci ve 400m çift palet kategorisinde birinci olarak genç milli takım barajını geçmeyi başardı.

    Ceren GÜRAN 200m çift palet kategorisinde 1:57.07 ile üçüncü, 400m çift palet kategorisinde 4:08.15 ile ikinci oldu. Sporcumuz ayrıca yeni Türkiye Rekorunun da sahibi oldu.

    Sporcularımız Mustafa Arda Dağdeviren, Ceren GÜRAN ve Metehan Ali Güneyli Milli Takım barajlarını geçerek 27-30 Temmuz 2018 tarihleri arasında ülkemizde yapılacak olan Avrupa Gençler Paletli Yüzme şampiyonasında ülkemizi temsil etmeye hak kazandılar.

  • Karatede 12 madalya
    Karatede 12 ...

    Karate 34 Süper Lig 4.Etap müsabakaları 19-20 Mayıs 2018 tarihlerinde Halkalı İfa Spor Salonunda yapıldı.

    17 sporcumuz ile iştirak ettiğimiz müsabakalarda 12 sporcumuz madalya kazanmayı başardı.

     

    Tezcan Erkek 67kg Erkeklerde 3.

    Halime Çolak 2007 40kg kadınlarda 2.

    Helin Sümeyye Dargın 2007 kadınlarda 40kg 3.

    Defne Eda Yıldırım 2008 30kg kadınlarda 1.

    Muhammet Efe Dağcı 2008 45kg erkeklerde 1.

    Kata:

    Ömer Ali Yanaz 2002-2003 1.

    Kumite:

    Mehmet Nalbant 2003-2004 57kg 2.

    Furkan İpek 2003-2004 57kg 3.

    Mücahit İpek 2003-2004 70kg 2.

    Ateş Efe Yıldırım 2005 50kg 3.

    Ahmet Öztürk 2006 37kg 2.

    Kasım Baki Demir 2006 50kg 2.

  • Basketbol takımımız grubunu lider tamamladı
    Basketbol ...

    Basketbol takımımız Erkekler Bölgesel Basketbol Liginde İzmir Bossan deplasmanında 62-64 galip gelerek grubu lider tamamladı ve finallere kalmaya hak kazandı.

    Grubun son müsabakasında ilk period 18-12, ikinci period 33-27, üçüncü period 55-43 ev sahibi ekibin üstünlüğü ile sona ererken son periodda geriden gelerek öne geçen takımımız 64-62 maçı kazandı.

    6 maçta 5 galibiyetle grubu lider tamamlayan ekibimiz büyük bir başarıya imza attı.

  • Sporcularımız milli takım kampında
    Sporcularımız ...

    Taekwondo Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer alan Gençler ve Yıldızlar Sporcu Gelişim Kampına katıldı.

    5-15 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kuşadası/Aydın’da Alkoçlar Adakule Otel’de yapılan kampta şu sporcularımız yer alıyor:

    Berfin Öztemel
    İlayda Şen
    Esma Coşkun
    Onur Eski
    Turhan Kadir Karadeniz
    Kaan Öztaş
    Ahmet Emir Yılmaz
    Semanur Şahin
    Şeyda Nur Öztürk

  • Halterde iki madalya
    Halterde iki ...

    Yıldızlar Halter Şampiyonsı 3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Düzce'de yapıldı.

    Sporcularımız Şafak Keskin ve Melisa Koca elde ettikleri başarı ile milli takıma girmeye hak kazandılar.

    Erkeklerde 50 kg sıkletinde Şafak Keskin koparmada 78 kg, silkmede 90 kg ve toplamda 168 kg ile Türkiye Şampiyonu oldu.

    Kızlarda 63 kg sikletinde Melisa Koca koparmada 62 kg, silkmede 77 kg ve toplamda 139 kg ile Türkiye üçüncülüğünü elde etti. 

    75 kiloda yarışan Şeyma Çil madalyayı kıl payı kaçırırıp dördüncü olurken Nazlı Can  Kartal ise yedinci oldu.

  • BBSK - Hacettepe Spor 64-63
    BBSK - ...

    Erkekler Bölgesel Basketbol ligi beşinci maçında Hacettepe Spor ile karşılaşan takımımız müsabakadan 64-63 galip ayrıldı.

    6 Mayıs 2018 Pazar günü Muhsin Yazıcıoğlu Spor Salonunda oynanan maçta zorlu rakibini mağlup etmeyi başaran ekibimiz 5 maçta dördüncü galibiyetini alarak grupta liderliğe yükseldi.

    Beş haftanın geriye kaldığı ligde puan durumu şöyle:

    STakımOGMAYİçPİçAPuan 1 BBSK 5 4 1 390 339 0 0 9 2 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ GSK 5 3 2 403 302 3 12 8 3 MKD BOSSAN 5 3 2 400 335 3 -12 8 4 SÖKE BASKET 5 0 5 282 499 0 0 5
  • Nil Çokgezen fair play ödülüne lâyık görüldü
    Nil Çokgezen ...

    23-24 Aralık 2017 tarihlerinde kulübümüzün ev sahipliğinde yapılan İstanbul Küçükler Satranç İl Birinciliği müsabakalarında örnek bir davranış göstererek hakemin görmediği kural dışı hamlesini hakeme bildiren Nil Çokgezen fair play ödülüne layık görüldü.

    “İyiye, doğruya, güzele” sloganından yola çıkan Fair Play Ödülleri’nin bu yılki sahipleri 22 Mayıs 2018 tarihinde Olimpiyatevi’nde düzenlenen törenle ödüllerini alacak.

    8 yaşında olmasına rağmen büyüklerine örnek olan Nil Çokgezen'i tebrik ediyor, bu davranışının hayatı boyunca kendisine ve çevresine rehber olmasını diliyoruz.

  • Basketbol takımımızdan farklı galibiyet
    Basketbol ...

    Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi dördüncü maçında  deplasmanda Söke Basket ile karşılaşan takımımız müsabakadan 108-44 mağlup ederek grupta üçüncü galibiyetini aldı.

    Grupta 7 puanla lider durumda olan ekibimiz kalan maçlara da galibiyet parolasıyla çıkacak...

    Grupta oynanan maçlar ve puan durumu şöyle:

    STakımOGMAYİçPİçAPuan 1 BBSK 4 3 1 326 276 0 0 7 2 MKD BOSSAN 3 2 1 254 209 2 5 5 3 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ GSK 3 2 1 270 185 1 -5 5 4 SÖKE BASKET 4 0 4 226 406 0 0 4
  • Hentbol Takımımız 1. Ligde
    Hentbol ...

    Hentbol Takımımız Hentbol Erkekler 2. Lig play-off final maçları sonunda şampiyon, olarak 1. Lige yükseldi.

    3 etap halinde oynanan Erkekler 2. Lig play-off final maçları sona erdi. Ankara'da yapılan 3. etap maçlarıyla 7 maçta 6 galibiyet, 12 puan kazanan ekibimiz ikili averajla şampiyon oldu.

    12 puan toplayan Şırnak GHSİM SK ikinci, 10 puan toplayan Rize Güneysu SK ise üçüncü olarak 1. Lige yükselen diğer takımlar oldu.

    Müsabakaların ardında düzenlenen kupa töreninde şampiyon takımımız kupasını THF Tesis Müdürü Mehmet Önder'in elinden aldı. 

    İkinci olan Şırnak GHSİM SK ise madalyalarını Genel Müdürümüz Salim Başbuğ takdim etti. 

    Üçüncü olan  Rize Güneysu SK takımına ise madalyalarını Adna Bölgesi Gözlemcisi Erol Gülümsek verdi.

    2017-2018 ERKEKLER 2. LİG PLAY-OFF PUAN DURUMU

     

    TAKIMLAR

    O

    G

    B

    M

    A

    Y

    P

    AV

    1

    NEF BAHÇELİEVLER BELEDİYE

    7

    6

    0

    1

    168

    147

    12

    21

    2

    ŞIRNAK GHSİM SK

    7

    6

    0

    1

    208

    180

    12

    28

    3

    GÜNEYSU SPOR KULÜBÜ

    7

    5

    0

    2

    206

    188

    10

    18

    4

    VAN EREK BEŞ YILDIZ S.K

    7

    4

    0

    3

    223

    212

    8

    11

    5

    AMASYA 1957 SULUOVA

    7

    4

    0

    3

    163

    171

    6

    -8

    6

    AYDIN PTT SK

    7

    2

    0

    5

    197

    209

    4

    -12

    7

    SEBEN SPOR KLB

    7

    1

    0

    6

    180

    195

    2

    -15

    8

    MERSİN İDMANYURDU SK.

    7

    0

    0

    7

    215

    258

    0

    -43

     

  • Hentbol takımımız 1. Ligi garantiledi
    Hentbol ...

    Hentbol takımımız Erkekler Final Grubu (Play Off) 2.lig 3.Etap müsabakasında Van Erek Hentbol Takımını 31-29 yenerek Play-Offlarda 6 maçta 6 galibiyetle grubunu lider olarak tamamlamayı ve 1. Lige yükselmeyi garantiledi.

    Oyuncularımızı ve hocalarını tebrik ediyoruz.